Mutfak Evyeniz Nasıl Temizlenir?

https://italymutfak.com/haber/mutfak-evyeniz-nasil-temizlenir-
  • Oluşturulma Tarihi : 01 Ocak 1970
  • Görüntülenme Sayısı : 1100

Mutfak Evyeniz Nasıl Temizlenir?

Mutfak evyeniz nasıl temizlenir?

Temiz bir mutfak mükemmel bir mutfaktır. Bu nedenle, ürünlerimizin bakımını kolay olacak şekilde özel olarak tasarladık. Böylece, mutfağınızı her kullandığınızda kendinizi rahat ve güvende hissedeceksiniz. Franke ürünlerinizi bakımlı ve güzel görünür halde tutmanın en iyi yolunu öğrenin.

Genel bakım mükemmel sadelikte

Evyenizi ve mutfak tezgahınızın yüzeyini nemli bir bez ve sabunlu su ile basit bir şekilde silerek Franke ürünlerinizin ömrünü uzatın, kir ve kireç kalıntısı oluşumunu önleyin. Daha fazla temizlik ipucunu aşağıda bulabilirsiniz.


Paslanmaz çeliğin temizlenmesi ve bakımı

Kolay ipuçları

Paslanmaz çelik evyelerimiz, birinci kalite krom-nikel kaplama çelikten yapılmıştır. Bu yüksek kaliteli malzeme, evyelerimizi lekeye, pasa veya korozyona dayanıklı bir hale getirir. Franke olarak  bu özel malzemenin temizliği ve bakımı için size

 Paslanmaz Çelik Kremi sunarız.

Bu cilanın uygulaması kolaydır ve evyenizin ışıltısını korur veya geri getirir. Nemli bir beze sadece az bir miktarda dökün, yüzey üzerine hafifçe ovarak yayın ve nüfuz etmesini bekleyin. Daha sonra, suyla durulayın ve kuru bir bezle cilalayın.

Çizikler

Çelik çizilebilen bir malzemedir. Bu nedenle çelik eviyelerinizi çizebilecek sert malzemelerin (sert yüzeyli temizleme süngerleri, sert fırçalar, çatal, bıçak..) temasını önleyiniz.

Nelere dikkat etmeli?

  • Bulaşık tellerinden yada temizlik için kullanılan metalik malzemelerden çelik ürünleriniz üzerine dökülen parçalar paslanarak eviyede paslanma olmuş görüntüsü verebilir.
  • Bu nedenle bu tip malzemeleri çelik eviyenizin üzerinde uzun süre kalmasına izin vermeyiniz.
  • Unutmadan ;paslanmaz çelik evyenizi temizlerken ASLA ÇELİK YÜN TEL BEZLERİ KULLANMAYINIZ.

Nelere dikkat etmeli?

  • Çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren temizlik malzemeleri çelik ürünlerinizde leke yapacağından uzun süre temas ettirmeyiniz.
  • Çimento, lehim pastası, fotoğraf tab suları, gümüş parlatıcıları, limon ve sirke gibi yemek asitleri, tuz ve şeker gibi maddeler çelik ürünlerinizde kalıcı leke oluşturabileceğinden uzun süre üzerlerinde kalmasına izin vermeyiniz.
  • Demir alaşımlı makas, şişe açacağı v.s. gibi paslanacak aletleri eviye üzerinde bırakmayınız.
  • Eviyenizin altındaki dolapta kapağı açık kimyasal temizleyici bulundurmayınız. Aksi halde kimyasala ait buhar çelik ürününüzü tahriş edebilir.
  • Turunçgillerin suyu, hardal, turşu, ve mayonez gibi gıdaların ürününüzün yüzeyinde uzun süre kalması durumunda korozyona neden olabilir.

Eğer bunlar evyenize temas ederse, derhal temiz su ile yıkayarak temizlenmelidir.